• Rozhadzovanie maštaľného hnoja

• Po žatve kukurice nasleduje jesenná príprava pôdy a to rozhadzovanie maštaľného hnoja vyprodukovaného hospodárskymi zvieratami na Školskom hospodárstve školy.

• Žatva kukurice

• Tento týždeň sa realizovala žatva kukurice so žiakmi učebného odboru agromechanizátor, opravár na Školskom hospodárstve školy. Po žatve samozrejme nasleduje vyčistenie stroja od zvyškov kukurice. Ďakujeme za kvalitnú prácu žiakom, zamestnancom školy a pánovi Norbertovi Demkovi, ktorý je partnerom školy vo vzdelávaní budúcich poľnohospodárov.

• Jesenná škola v Kysaku

• Predsedkyňa Školského parlamentu, Natália Timková, žiačka III.A triedy, sa v dňoch 21.10.2022-23.10.2022 zúčastnila Jesennej školy participácie mládeže v Kysaku. Cieľom bolo získať nové skúsenosti,zručnosti a kompetencie v oblasti komunikácie,kooperácie a integrácie v spoločnosti.

• Najlepší verejný obstarávateľ za rok 2021

• Získali sme ocenenie Najlepší verejný obstarávateľ za rok 2021
            Portál TRANSPAREX našej škole udelil ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2021 za vynikajúce
            výsledky v oblasti verejného obstarávania v uplynulom roku. Ocitli sme sa tak na popredných
            priečkach spomedzi 5400 verejných obstarávateľov a získali hodnotenie A+.
            Za toto ocenenie môžeme poďakovať našim zamestnancom, ktorí sú zodpovední za proces verejného
            obstarávania. Kvalitná príprava zákaziek a ich rýchla realizácia nám tak pomáha šetriť verejnými
            financiami a zvyšuje dôveryhodné postavenie našej školy v očiach občanov a celého Slovenska.
            Ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2021 udelila spoločnosť ProWise, a.s., ktorá projekt
            TRANSPAREX. prevádzkuje.

• Exkurzia žiakov

***

A Bodrogferr királyhelmeci cégnél a II.évfolyamos agrárgépesítő, karbantartó tanulók tanulmányi kiránduláson vettek részt. Köszönjük a meghívást és a szakszerű magyarázatot!

• Nácvik nastavenie sejačky

***

A vetőgép beállításának, őszi búza vetésének gyakorlása a III. évfolyam agrárgépesítő, karbantartó tanulókkal

• X. Svätomartinský festival - X. Márton-napi Libagiba

• Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia a Obec Veľké Trakany dňa 15.10.2022 usporiadali X. Svätomartinský festival. Ďakujeme za pozvanie. *** A Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet és Nagytárkány község 2022. október 15-én megszervezték X. Márton-napi Libagiba fesztivált. Köszönjuk a meghívást!

• Burza informácií - Trebišov

• Dňa 13.10.2022 sa naša škola opäť zúčastnila krásneho a podnetného podujatia zorganizovaného Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Trebišov. Škola prezentovala pre žiakov základných škôl a ich rodičov odbory potravinárskeho, poľnohospodárskeho a gastronomického zamerania. Ďakujeme za pozvanie vedeniu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Trebišov, ako aj vedeniu mesta Trebišov a tešíme sa na ďalšie stretnutie. *** Iskolánk 2022.10.13-án ismét részt vett a Terebesi Munkaügyi, Szociális és Családügyi Hivatal által szervezett szép és lelkesítő rendezvényen. Az iskola élelmiszeri, mezőgazdasági és gasztronómiai szakmákat mutatott be általános iskolásoknak és szüleiknek. Köszönjük a meghívást a Terebesi Munkaügyi, Szociális és Családügyi Hivatal vezetőségének, valamint Terebes város vezetésének, és várjuk a következő találkozást.

• IV. Zemiakfest - IV. Krumplifesztivál

• Ako tradične, obec Pribeník a naša škola zorganizovala 1.10.2022 už 4. ročník Zemiakového festivalu v areáli kaštiela J. Majlátha. Ďakujeme každému za návštevu aj napriek ďaždivému počasiu. *** Perbenyik község és iskolánk szokás szerint 2022. október 1-jén megrendezték, immár 4. alkalommal, a Krumplifesztivált a Majláth kastély területén. Köszönjük mindenkinek a látogatást az esős idő ellenére.