• Charakteristika školy

• Naša škola sídli v kaštieli Mailáthovcov z konca 18. storočia v obci Pribeník. Škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie žiakov od roku 1962. V prvých rokoch svojho pôsobenia ponúkala vzdelávanie najmä v odboroch poľnohospodárskeho zamerania. V súčasnosti sa orientuje aj na prípravu žiakov v potravinárskej aj gastronomickej oblasti. Žiaci si môžu vybrať zo širokého spektra učebných a študijných odborov. Záujemcovia majú možnosť študovať formou denného a externého štúdia, v slovenskom a maďarskom jazyku. Žiaci školy žijú aktívny spoločenský a kultúrny život, získavajú skúsenosti v domácom aj v zahraničnom prostredí.

- škola prevádzkuje vlastnú autoškolu a ponúka záujemcom možnosť získať vodičský preukaz skupiny B a T na „domácej pôde“

- žiaci sa môžu tešiť okrem tradičného futbalového krúžku aj na baristický, carvingový, spevácky krúžok alebo na tvorivú dielňu

- aktívne sa staráme o budovanie dobrých vzťahov s partnerskými školami v Českej republike a Maďarsku

- tradične sa zapájame do medzinárodného projektu Erasmus+, cieľovými krajinami je najmä Česká republiky, Maďarsko, ale aj Rakúsko a Taliansko