• 1. Advent

• Predvianočné obdobie sa spája s vôňou čečiny a atmosférou horiacich sviečok. Túto symboliku v sebe prepája adventný veniec, ktorý sprevádza advent. V 1. adventnú, železnú nedeľu sme zapálili sviečku s názvom Nádej. Prajeme Vám nádej, aby ste čaro najkrajších sviatkov roka opäť objavili a z celého srdca aj prežili. Ďakujeme majstrovi odbornej výchovy Alexandrovi Horosovi a žiakom z učebného odboru agromechanizátor, opravár za vytvorenie tohto venca. Ako aj PaedDr. Gabriele Szürösovej a členom Školského parlamentu SOŠ AGS Pribeník za výzdobu.

A Karácsony előtti időszakhoz fűződik a fenyőillat és az égő gyertyák hangulata. Ezt a jelképet foglalja magába az ádventi koszorú az egész ádventi időszak alatt. Az első ádventi vasárnap begyújtottuk az első gyertyát, a Remény gyertyáját. Kívánunk nektek reményt, hogy az év legszebb ünnepének varázsát újra felfedezzétek és teljes szívből átéljétek. Köszönjük Horos Sándor mesterúrnak és az agrárgépesítő, karbantartó szak diákjainak az adventi koszorú elkészítését, valamint PaedDr. Szürös Gabriellának és az Iskolai parlament tagjainak a koszorú díszítését.

• Finančná sloboda - Pénzügyi szabadság

• V okresnom kole stolovej hry Finančná sloboda získali naši študenti Gábor Magyar zo IV.A a Vivien Tirpáková z IV.A triedy druhé miesto, Martina Birkeová a Irena Petrigánová z III.B triedy tretie miesto. Blahoželáme im k víťazstvu. Sme na nich hrdí a ďakujeme.

A pénzügyi szabadság c. társasjáték kerületi fordulóján diákjaink Magyar Gábor és Tirpák Vivien a IV.A osztályból II. helyezést, Birke Martina és Petrigán Irena a III.B osztályból III. helyezést értek el. Gratulálunk a győzelmükhöz. Büszkék vagyunk rájuk.

• Olympiáda v anglickom jazyku - Angol nyelvi olimpiász

• 2022. november 21-én megrendezésre került az angol olimpiász iskolai fordulója. A verseny, amelyen hat tanuló vett részt, két részből állt. Az írásbeli részben hallgatási feladatot, szövegértést és nyelvtani feladatokat oldottak meg a versenyző diákok. A szóbeli részben képleírásban és párbeszéd alkotásban kellett bizonyítaniuk a tudásukat. Az iskolai forduló első helyezettje  Szilágyi Lucia  III. A  osztályos tanuló lett, a másodikon helyen Madočai Viktória IV. A  osztályos  tanuló végzett és a harmadik helyet Vajo Vanesa III. A osztályos tanuló szerezte meg. A járási fordulón az iskolánkat  Szilágyi Lucia képviseli.

A versenyző diákoknak gratulálunk és sok sikert kívánunk a járási fordulón!

Dňa 21.11.2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.

Súťaž, do ktorej sa zapojilo šesť žiakov, pozostávala z dvoch častí. V písomnej časti súťažiaci žiaci riešili úlohy na počúvanie, porozumenie textu a gramatické úlohy. V ústnej časti museli svoje vedomosti preukázať opisom obrázkov a vytvorením dialógu. Na prvom mieste sa umiestnila Lucia  Szilágyiová zo III. A triedy,  na druhom mieste skončila Viktória Madočaiová zo IV. A triedy a tretie miesto obsadila Vanesa Vajová z III. A triedy. Lucia Szilágyiová bude reprezentovať našu školu v okresnom kole.

Súťažiacim žiakom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

• Petőfi vetélkedő

• Iskolánk tanulói a Petőfi Vetélkedő keretén belül kétnapos tanulmányi kiránduláson vettek részt.

A kirándulás során ellátogattak Petőfi felvidéki útjainak legfontosabb helyszíneire.

***

Začiatkom novembra sa traja žiaci našej školy zúčastnili poznávacieho zájazdu, ktorý získali

pri príležitosti Petőfiho súťaže. Navštívili mnohé miesta, kam kedysi Petőfi Sándor

chodieval.