• “Alkotni is engedd”

• Iskolánk tanára, Mgr. Tóth Kusnyír Melinda tanárnő, az idei tanévben aranysávos besorolást nyert az idén második alkalommal megrendezett, „Alkotni is engedd” alkotópályázaton, iparművészet kategóriába. Gratulálunk! * Učiteľka našej školy Mgr. Melinda Tóth Kusnyírová, sa toho roku zúčastnila 2.ročníka konkurzu tvorivého remeselného umenia “Alkotni is engedd” v rámci spolku Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, kde získala ocenenie v zlatom pásme. Gratulujeme!

• "Desiata roka 2022"

• Súťaž žiakov v príprave zdravej desiaty z výrobkov spoločnosti Rio Mare pod názvom"Desiata roka 2022": Wrap plnený tuniakom z Rio mare s rukolou a olivovým šalátom

• "Autonómna technika, presné navádzanie a robotika v poľnohospodárstve"

• Žiaci študijných odborov: poľnohospodárstvo, agropodnikanie a učebného odboru agromechanizátor, opravár sa dňa 22.6.2022 zúčastnili konferencie "Autonómna technika, presné navádzanie a robotika v poľnohospodárstve", ktorú organizoval Prešovský samosprávny kraj v rámci Národneho projektu Zlepšenie stredného odborného školstva v PSK.

• Deň poľa

• Žiaci študijného odboru poľnohospodárstvo sa dňa 16.6 2022 zúčastnili exkurzie a odborných prednášok v rámci podujatia "Deň poľa" u firmy MATEX s.r.o.Veškovce nášho partnera v duálnom vzdelávania pre oblasť poľnohospodárstva.

• Účasť na divadelnom predstavení

• Účasť na divadelnom predstavení s názvom "Dobrodružstvo (A kaland)" v prevedení divadla Thália Košice v Kráľovskom Chlmci.A kaland előadáson való részvétel a kassai Thália színház jóvoltából Királyhelmecen.

• Matematická súťaž - Matematika verseny

• Dňa 6.6.2022 sa uskutočnila matematická súťaž, ktorej sa zúčastnili študenti našej školy. Študenti v skupinách riešili zaujímavé matematické príklady, na ktorých si vycibrili logické myslenie a využili svoje doterajšie vedomosti a zručnosti. Všetci študenti boli šikovní, dosiahli vysoký počet bodov, ale najúspešnejšími riešiteľmi sa stali: študenti z I.A – Elizabeth Dőryová a Dominika Szilágyiová, študenti z II.A – Natália Timková a Lucia Szilágyiová a študenti z III.A – Balog Ivan, Gábor Erik a Magyar Gábor. Všetkým srdečne blahoželáme!

///

Idén 2022. június 6.-án került megrendezésre a matematikai verseny, melyen iskolánk tanulói vettek részt. A tanulók különálló csoportokban érdekes matematikai feladatokat oldottak meg, amelyeken a logikus gondolkodást finomították, felhasználták korábbi tudásukat és készségeiket. Minden tanulónk ügyes volt, magas pontszámot értek el, de a legeredményesebb megfejtők: az I.A tanulói - Elizabeth Dőryová és Dominika Szilágyiová, a II.A tanulói - Natália Timková és Lucia Szilágyiová, valamint a III.A - Balog Ivan, Gábor Erik és Magyar Gábor voltak. Mindenkinek szerettel gratulálunk!

• Súťaž v pravopise - Helyesírási verseny

***

Dňa 31.5.2022 sa uskutočnila pravopisná súťaž v maďarskom jazyku v triede I.N. Študenti si mohli vyskúšať svoje zručnosti v pravopise. Na prvom mieste sa umiestnili študentky Erika Porvazová a Dóra Szabóová. Gratulujeme!