• 22. mája 2011  za pekného slnečného počasia sa  po roku opäť otvorili brány jazdeckého areálu Strednej odbornej školy v Pribeníku , ktorá bola dejiskom 14. ročníka jazdeckých pretekov v parkúre. Všetko nasvedčovalo tomu, že návštevníci pretekov  prežijú v malebnom prostredí   príjemné a nezabudnuteľné športové popoludnie.
          Preteky sa začali otvorenou súťažou – parkúr  „ZM“  v ktorej sa  osobitne  vyhodnotili výsledky pre juniorov a seniorov. V súťaži jazdcov do 18 rokov triumfovali mladé jazdkyne v  poradí  :  Dominika Ščuroková / JK Novotný Abrahamovce / , Veronika Dzurendová / JK Escada Košice / a Klaudia Pačutová / JK VMV Košice /. V súťaži seniorov  bolo nasledovné umiestnenie: Anton Hatrák /JS Puci Agro Hraň / Zuzana Štefeková /JK Kiara Košice / a Ing. Emília Bobíková / JK Kamal Snina / . Ceny víťazom odovzdávali Zsolt Simon – minister pôdohospodárstva  a rozvoja vidieka SR, JUDr. Zdenko Trebuľa -  predseda Košického samosprávneho kraja   a Ing. Štefan Kandráč – vedúci odboru školstva KSK
          Po  vyhodnotení súťaže nasledovalo nastúpenie všetkých jazdeckých klubov  . Slávnostné  hlásenie nástupu jazdeckých klubov podala  jazdkyňa Mgr.Bibiana  Tomášová   hlavnému rozhodcovi zboru rozhodcov a hlavnému sekretárovi Slovenskej jazdeckej federácie SR  Ing. Igorovi Fekárovi a Ing.Štefanovi Dubíkovi – riaditeľovi pretekov. V súťaži č.2 , skok „ Z “  o cenu Starostu obce Pribeník pretekalo   36 jazdcov.   Najlepší čas,   bez trestných bodov dosiahol Henrich Andrejko / JK Behera Stropkov /  , po ňom nasledovali Gréta Matiová / JK Pema Košice / a László Csirke / JK Timpex- Nyiregyháza – MR / . Cenu víťazovi  odovzdal Pavol Fülöp , starosta obce Pribeník .
          Rekordný počet ,  až 39 jazdcov sa prihlásilo  do súťaže č. 3 – parkúrové skákanie „ ZL “ – o Cenu riaditeľa SOŠ Pribeník , kde o  umiestnení na prvých priečkach rozhodovali  len sekundy. Tesným víťazstvom napokon zvíťazil  Gabriel Holova / JK Holova Koprivnica / , ktorému cenu odovzdal  Ing. Štefan Dubík , riaditeľ  školy i samotných pretekov. Druhému a tretiemu miestu sa mohli tešiť jazdkyne Magdaléna Kňazíková / JK Jašim stavebniny ,Drienová Nová Ves/   a Orsolya Nagy  / JK Timpex – Nyiregyháza , MR /.
           V poslednej  súťažnej  disciplíne , skok „ L “ v ktorej  sa výška prekážok upravuje na 120 cm,  pretekalo 12 jazdcov. Cena predsedu KSK JUDr. Zdenka Trebuľu putovala tentokrát do Maďarskej republiky, a tešiťsa z nej mohol   László Csirke / JK Timpex Nyiregyháza /. Ďalšiu priečku obsadil jeho krajan Lajos Hatvani / JK Nyírtelek / , na treťom mieste sa umiestnila Magdaléna Kňazíková / JK Jašim stavebniny, Drienová Nová Ves /.
          Jazdecké  preteky v Pribeníku sa stávaju z roka na rok príťažlivejším podujatím nielen pre športuchtivých divákov . Na toto skvelé  nedeľné popoludnie  radi  zavítajú aj významní predstavitelia spoločenského života, ktorých fascinuje okrem nádherného prostredia aj skvelá atmosféra, ktorá prevláda počas pretekov. V tomto roku pozvanie prijali – Zsolt Simon, minister pôdohospodárstva  a rozvoja vidieka SR, predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa , pod záštitou ktorého sa uskutočňujú preteky, ako aj jeho podpredseda Ing. Ján Szőlős, vedúci odboru školstva KSK Ing . Štefan Kandráč a ďalší významní hostia.
          Usporiadateľ súťaže - Stredná odborná škola v Pribeníku sa snaží prilákať  na Májovú cenu divákov aj prostredníctvom  zaujímavého programu   počas prestávok. Vidieť sme tu mohli už tradičné vystúpenie  maďarských čikóšov z Hortobágye,  ku ktorým sa toho roku pridal  Fazekas Lajos so svojimi dvoma deťmi. Zaujímavosťou je, že jeho mladší syn jazdí už od 4 rokov  a so svojím otcom sa  zúčastňuje na rôznych športových  súťažiach  . V  súčasnosti je to najmladší čikóš v MR. S veľkým ohlasom sa stretla aj ukážka westernového jazdenia, ktorú predviedol Katona Zsolt so svojou osemročnou dcérou  z Westernového klubu   Silverádo , taktiež z MR.  Ďalšími  atraktivitami  boli prezentácia konských záprah / dvoj a štvor záprah /, kultúrne vystúpenie tanečných súborov z CVČ v Kráľovskom Chlmci ,   najmenších návštevníkov    zaujalo vystúpenie Templárov – skupiny historického šermu z Košíc.
          Súčasťou podujatia bola aj výstava poľnohospodárskych strojov a techniky New Holand, ktorú si mohli prezrieť návštevníci v areáli pri kaštieli.
             14.  ročník Májovej ceny  sa úspešne skončil , na budúci rok to bude už jubilejný 15. ročník. Dúfame, že  myšlienka znovuzrodených jazdeckých pretekov v Pribeníku nebude strácať na svojej  príťažlivosti, a že do tohto zabudnutého kúta Slovenska príde aj v budúcnosti  veľa návštevníkov.