• Vízia školy

• Globálny pohľad na demografický vývoj ľudstva na Zemi nám určuje hlavne všestranný rozvoj vidieka. Vzhľadom na charakter regionálnych agroturistických podmienok a lokality našej školy, historickej budovy s priľahlým parkom (národnej kultúrnej pamiatky), ďalej realizácie podnikateľskej činnosti v oblasti pohostinských a ubytovacích služieb, ako i sebestačnosti vo výrobe poľnohospodárskych produktov rastlinnej a živočíšnej výroby produktívnou prácou žiakov na školskom hospodárstve je naším cieľom zlepšovať a inovovať poľnohospodárske, potravinárske aj gastronomické odbory.

V rámci celoživotného vzdelávania chceme vytvoriť všetkým príležitosť naozajstného rovnakého prístupu k týmto príležitostiam. Naším cieľom je podchytiť potenciál dospelého obyvateľa a zvýšiť kvalitu jeho osobného a pracovného života v danom regióne. Zaručiť všeobecný a stály prístup ku vzdelávaniu sa, pre nadobúdanie a obnovenie zručností potrebných na trvalé zapojenie sa do života spoločnosti založenej na vedomostiach.

Základným cieľom stratégie je premena tradičnej školy na modernú. To znamená, že sa budeme zapájať aj do projektov zameraných na informatizáciu učebných postupov, podporu a zlepšovanie odborného vzdelávania a rozširovanie kvalifikácie, podporu profesijného začlenenia mladých ľudí na trh práce, podporu rovnakých príležitostí pre všetkých v prístupe na trh práce, predovšetkým s dôrazom na tých, ktorým hrozí vylúčenie zo spoločnosti. Zvýšenie kvalifikovanosti a flexibility pre úspešné uplatnenie sa na trhu práce rozšírením prístupu k ďalšiemu vzdelávaniu realizáciou vzdelávacích aktivít.