• Misia školy

• Škola nielen vzdeláva ale aj vychováva a zameriava sa na výchovu profesionálov pre prácu v agrárnych, potravinárskych zariadeniach v oblasti obchodu a v zariadeniach poskytujúcich služby pre úsek spoločného stravovania.

Jednotný európsky pracovný trh poskytuje veľkú možnosť uplatnenia našich absolventov aj v iných krajinách. Rozhodujúcim zdrojom  prosperity je získané kvalitné  odborné vzdelanie. Profil  školy vychádza v prvom rade z profilu absolventa. Žiakov od prvého dňa v škole vzdelávame a vychovávame v duchu citlivého prístupu k pôde a potravinám ako nenahraditeľných podmienok života. Venujeme sa profesionálnej orientácii, vedieme ich  vzdelávaním k pochopeniu kompetencií odborníkov v odboroch, ktoré v škole máme zaradené.

Škola je špecifická tým, že zabezpečuje prípravu na povolanie v trojročných učebných odboroch v ktorých žiak získava stredné odborné vzdelanie a v štvorročných študijných odboroch, v ktorých žiak získava úplné stredné odborné vzdelanie. Je zabezpečená priestupnosť vzdelania, čo znamená, že po ukončení  trojročného učebného odboru, môže žiak pokračovať v dennom nadstavbovom štúdiu a získať úplné stredné odborné vzdelanie. Keďže je škola situovaná na národnostne zmiešanom území vyučujúcimi jazykmi školy sú slovenský jazyk a maďarský jazyk.