• S veľkým úspechom sa stretol aj tohoročný 12 .ročník Májovej ceny SOŠ Pribeník, ktorý sa za pekného , slnečného počasia uskutočnil v jazdeckom areáli školy. Tradične nesklamali športuchtiví diváci, ktorí aj v tomto roku prišli v hojnom počte, podľa odhadu sa ich počas pretekov premlelo okolo 5 tisíc, a to je na naše pomery viac než úspech. Nikto z organizátorov nepredpokladal, že minuloročný rekordný počet prihlásených koní / 62/ bude v 12. ročníku prekonaný o 13 koní , čo znamená , že na evidenčnej listine sa objavilo až 75 koní . Obavy z prípadnej časovej tiesne sa však nenaplnili. Preteky sa začali v parkúre Z - Otvorenou súťažou , pokračovali súťažou pre mladé kone a ukončili ich mladí jazdci . Dvojnásobné víťazstvo si v súťaži č. 1 vybojoval Ján Novotný ml. / JK Novotný Abrahámovce / , a v súťaži pre mladé kone zvíťazila Lenka Šestáková / JK Horst Kysta/ koňom Letty.
          O Cenu starostu obce Pribeník zabojoval jazdec Jaroslav Tomko / JK Horst Kysta / , ktorý sa postavil na stupeň víťaza vďaka svojmu koňovi Atyšovi.
          Preteky gradovali v súťažiach skoku ZL a L. Cena organizátora pretekov – Cena riaditeľa SOŠ Pribeník sa zaslúžene dostala do rúk nadaného Antona Hatráka / JK Puci – Agro Hraň / a hlavnou cenou – Cenou predsedu KSK – sa mohla pýšiť talentovaná jazdkyňa Lucia Kostková / JK Koška Horste Team Lučenec/ , ktorá odviedla stopercentný výkon s koňom Figaro.
          Autorom parkúrov bol skúsený Tomáš Javorský, rozhodcovský tím na čele s Ing. Igorom Fekárom tvorili rozhodcovia : Radomír Stratil, MVDR. Štefan Karahuta a MUDr. Ľubica Karahutová.
          Ocenenia v jednotlivých súťažiach odovzdávali významní predstavitelia športového a spoločenského života, ktorí pri tejto príležitosti zavítali do Pribeníka . Podporu pretekom svojou prítomnosťou vyjadril predseda NR SR Pavol Paška , ktorý, ako sa nám priznal, v tomto cípe republiky bol prvýkrát a veľmi sa mu tu páčilo. Pozvanie prijal aj samotný predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebula , ktorý bol nadšený nielen krásou koní, ale aj sprievodnými aktivitami pretekov, najmä výstavou poľnohospodárskych strojov a techniky. Podpredsedu KSK Ing. Jána Szőlősa a vedúceho odboru školstva KSK Ing.Štefana Kandráča už pribenícki diváci veľmi dobre poznajú, veď sa pravidelne zúčastňujú týchto pretekov .
          Šikovnosť a nadanie už tradične previedli maďarskí čikóči z Hortobágye . Veľký obdiv si zaslúžili aj hostia z Maďarska s ukážkami záprahových pretekov. V čase prestávok zabávali divákov mažoretky a malí tanečníci z CVČ v Kráľovskom Chlmci.
          Úroveň pretekov sa z roka na rok zvyšuje, organizátori aj v tomto roku zvládli svoju úlohu výborne. Od občerstvenia až po technické zabezpečenie bola organizácia takmer bezchybná. Dúfame, že nasledujúca 13 –ka prinesie pre tieto preteky aspoň taký úspech , aký zaznamenal tohoročný 12.ročník.