• Dňa 7. októbra 2017 odštartovali v obci Pribeník novú tradíciu. Anglický park kaštieľa Majláthovcov v krásnu slnečnú sobotu sa stal miestom „1.Zemiakového festivalu“. Hlavným organizátorom podujatia bola obec Pribeník a spoluorganizátorom bola Stredná odborná škola - Szakközépiskola Pribeník. Na festival boli pozvaní mnohí domáci aj zahraniční umelci, ktorí prispeli k zvýšeniu úrovne programu podujatia. Súčasťou festivalu bola súťaž v kategórii „Najväčší zemiak Medzibodrožia“ a „Súťaž vo varení zemiakových jedál“. Tím pozostávajúci zo zamestnancov a žiakov našej Strednej odbornej školy - Szakközépiskola získal prvú cenu za najlepšie zemiakové jedlo. Návštevníci festivalu okrem rôznych kultúrnych programov sa mohli tešiť aj z chutných jedál a dobrôt zo zemiakov. Dúfame, že na budúci rok náš festival navštívi ešte vyšší počet návštevníkov

2017. október 7-én új tradíciót indítottak útjára Perbenyik községében. Megrendezésre került az 1. Krumplifesztivál. Az esemény főszervezője a már említett Perbenyik község, társszervezője pedig a perbenyiki Szakközépiskola volt. A hagyományteremtő rendezvényre Ing. Ernest Fedor, Perbenyik község polgármestere és Ing. Štefan Dubík, a perbenyiki Szakközépiskola igazgatója számos, neves belföldi és külföldi előadót hívott meg, akik mind hozzájárultak az esemény színvonalának emeléséhez. A fesztiválon díjakat osztottak a „Bodrogköz legnagyobb burgonyája”, illetve a „Főzőverseny” kategóriákban induló versenyzők között. A szakközépiskolánk alkalmazottaiból és diákjaiból álló csapat sikeresen elnyerte a Főzőverseny első díját. A színes programok mellett a különböző standoknál, finomabbnál finomabb ételeket lehetett megkóstolni. Bízunk benne, hogy jövőre még többen ellátogatnak Perbenyikbe a gyönyörű Mailáth kastélykertbe.