• Podpora vzdelávania príslušníkov MRK na elokovanom pracovisku SOŠ – Szakközépiskola v Pribeníku

„ Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ “

Vyhlasovateľ projektu :  Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ
          Priradenie k programovej štruktúre
          Operačný program Vzdelávanie
          Prioritná os 3: Podpora vzdelávania osôb s osobitými vzdelávacími potrebami
          Opatrenie 3.1: Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných
          rómskych komunít
          Dĺžka trvania projektu : 18 mesiacov
          Naša škola SOŠ – SZKI , J.Majlátha 2 v Pribeníku  zahájila v októbri 2013 projekt „Podpora vzdelávania príslušníkov MRK na elokovanom pracovisku SOŠ – Szakközépiskola v Pribeníku“.
          Na elokovanom pracovisku v Pribeníku  prebieha praktické vyučovanie žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia , ktorí na základných školách dosahovali slabé študijné výsledky, resp. nemajú ukončené základné vzdelanie. Výučba žiakov prebieha v učebných odboroch  poľnohospodárska  a potravinárska výroba. Realizáciou plánovaných projektových aktivít chce škola zvýšiť nielen kvalitu poskytovaného odborného vzdelávania príslušníkov marginalizovanej rómskej komunity,  ale aj  efektívnosť a odbornosť vzdelávacieho procesu . Hlavným zámerom realizovaného projektu je zvýšenie  vzdelanostnej úrovne príslušníkov MRK prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu a k získavaniu zručností potrebných na trhu práce.
          Vďaka projektu dôjde ku  zvýšeniu štandardu materiálno-technického vybavenia  elokovaného pracoviska  školy prostredníctvom nových moderných didaktických pomôcok a IKT vybavenia, ktoré budú využívané v rámci praktickej výučby. Žiaci EP získajú nové teoretické vedomosti a praktické zručnosti v oblasti IKT, nových technológií a materiáloch používaných v súčasnej dobe v praxi. Škola  pripraví  kvalifikovaných odborníkov v odborných a pomocných prácach poľnohospodárskej a potravinárskej výroby pod vedením odborne kvalifikovaných  pedagogických zamestnancov školy.
          Realizácia projektu prispeje k plnohodnotnému zapojeniu príslušníkov marginalizovanej rómskej komunity  do sociálneho, kultúrneho a hospodárskeho života spoločnosti a podpore celoživotného  vzdelávania Rómov s neukončeným základným vzdelaním .