• Stredná odborná škola v Pribeníku sa stala stredobodom pozornosti médií i mládeže košického kraja vďaka festivalu, ktorý sa konal v areáli školy 23. septembra 2009.
          Prvý ročník festivalu tvorivosti a spolupráce zdravotne znevýhodnených a zdravých stredoškolákov pripravil Košický samosprávny kraj pod záštitou predsedu KSK JUDr. Zdenka Trebuľu a niesol sa pod výstižným názvom Mosty bez bariér.
          Cieľom tohto skvelého podujatia bolo vytvoriť symbolické „mosty“ medzi znevýhodnenými a zdravými stredoškolákmi. Inšpiráciou pri organizovaní tohto podujatia sa stala skúsenosť z partnerského nemeckého mesta Xanten v Porýní, kde sa podobné akcie tešia obrovskému záujmu širokej verejnosti.
          To, že miestom podujatia sa stala práve stredná škola v pohraničnej obci Pribeník, nebola náhoda, veď malebné prostredie, v ktorom škola sídli - historický kaštieľ, prekrásny park, a sponzorský príspevok „vyššej moci“ v podobe prekrásneho počasia predznamenali, že všetci návštevníci sa budú cítiť dobre.
          Začiatok festivalu slávnostne ohlásili fanfárami žiaci z košického konzervatória. Celé podujatie otvoril vedúci odboru školstva KSK Ing. Štefan Kandráč, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol myšlienku šírenia bezproblémového spolunažívania zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí.
          Program celodenného festivalu bol pestrý – prezentovali sa tu školy i školské zariadenia, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK a KŠÚ. Návštevníci tak mohli sledovať barmanskú šou, kadernícke i kozmetické prezentácie, aranžovanie kvetín, ale aj ukážky remesiel a výrobkov, či jazdeckú školu a bravúrne vystúpenie maďarských jazdcov „ čikóšov“. S veľkým ohlasom sa stretlo aj vystúpenie psovodov zo Železničnej polície v Čiernej nad Tisou, ktorí previedli ukážky zadržania páchateľa a vyhľadávania nelegálnych tabakových výrobkov a drog.
          Peknú akciu podporili aj manželia Plačkovci, ktorí sa tešili veľkému aplauzu mladých divákov. Vyvrcholením festivalu bolo vystúpenie hudobnej skupiny No Name, ktorá navodila skutočnú koncertnú atmosféru . Nálada gradovala, mladí stredoškoláci sa dobre bavili a po koncerte nasledovala autogramiáda .
          Aj vďaka Nadácie Dalkia Slovensko , ktorej finančné prostriedky sa použili na ozvučenie koncertného vystúpenia skupiny No Name , sa mohla naplniť myšlienka vytvárania „ bezbariérových mostov “ medzi zdravými a zdravotne znevýhodnenými ľuďmi a ostáva len na dobrej vôli kompetentných, aby sa takéto aktivity v budúcnosti stali peknou tradíciou.